Hakkımda

Sizlere uzun yıllar önce aldığım domain hikayemden kısaca bahsetmek istiyorum. 15 Ekim 2009 yılında aldığım ama bir türlü içerik yazmaya fırsat bulamadığım Muratkarakaya.com.tr nin hikayesine ve web sektörüne girişime birlikte yolculuk yapalım. Öncelikle web sitesi sektörüne çoğunuzun adını bile hatırlamayacağı php nuke bir siteyi 2006 yılında arkadaşlarıma kurulumunu yaptırarak başladım. Akabinde o tarz içeriklerin webte çok bulunmasından ötürü kendi bloğumu yazmaya karar vererek 2008 yılında muratkarakaya.com domainimi aldım. Bu domainimi aldığım site web sektöründen çekilince ve bende domainimi bir türlü başka yere transfer edemediğim için bir daha hosting firmasından domain almamaya karar verdim. Bu arada com uzantılı domainimi bir domain firmasına transfer edemediğim için malesef silinmesi sonrası başka biri tarafından kaydedildi. Bununla birlikte nic.tr den direkt olarak 15 Ekim 2009 yılında Muratkarakaya.com.tr domainimi aldım.

Domainimi almakla birlikte web sektöründeki ve kişisel bloglardaki potasniyeli Türkiye’de en erken gören kişiler arasındayım. Çoğunlukla domainimi çeşitli hazır scriptleri ve wordpress şablonlarını denemek için kullandım. Ara ara içerik oluşturmak için çabalasam da çeşitli nedenlerden dolayı kalıcı bir içereik üreticisi olamadım.

Çeşitli nedenleri geride bırakıp 3874 gün sonra İstanbul Üniversitesi Enstütüsü’nden aldığım içerik editörlüğü eğitimi ile birlikte önce kendi bloğuma içerik üretmeye karar verdim. 2006 yılından bu yana edindiğim web sektörüne ait bilgiler başta olmak üzere çeşitli konulardaki bilgilerimi sizlere aktarmak istiyorum. Günümüzde internetin öneminin daha iyi anlaşıldığı dönemde bende yaklaşık 15 yıllık bilgi ve birikimimle Muratkarakaya.com.tr de sizlere aktaracağım.

Kurmuş olduğum web sitelerinin SEO alanındaki başarısını da baz alarak bu bilgi ve birikimlerimle sizin de web sitelerinizdeki çalışmalarınıza katkı sağlamak istiyorum.